YARARLI BİLGİLER

SİEMENS – YARARLI BİLGİLER

Siemens ürünleri son derece kaliteli ve oldukça kullanışlı ürünlerdir. Beyaz eşya konusu herkesin üzerinde titizlikle durduğu konulardan biridir. Bu konuda beyaz eşyanın sağlam olması kadar bu eşyayı kullanım şekli de eşyanın ömrünü uzatacaktır. Her beyaz eşyanın bir kullanım süresi vardır. Bu süreler bazılarında uzun bazılarında kısa tutulur. Ancak bu durum genelde kadınların bu eşyaları nasıl kullanmaları gerektiği ile ilgili olmaktadır.

Beyaz eşyaların yıllık ya da aylık bakımları son derece önemlidir. Bunlar sürekli bir şeyler yıkıyor kendi kendine temizleniyor diye düşünmeyin. Bulaşık makineleri içerisinde biriken kalıntıların temizlenmesi için içi boş olarak çalıştırılması gerekmektedir. Bu uyarıyı birçok bayan ihmal etmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konuda klimalardır. Klimalarda genelde sadece bakım olarak yılda bir kere tozu tutan fileler yıkanır temizlenir. Ancak ara sıra boruda buzlanma olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bir klima borusunda buzlanma meydana gelmeye başlarsa hem klimanız yeterli çalışmaz hem de elektrik konusunda daha fazla fatura ödeme riski ile karşılaşırsınız. Beyaz eşya kullanımında bu ufak detaylar eşyalarınızın da ömrünü uzatacaktır.